2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Edirne'de sürdüren U17 Erkek Basketbol Milli Takımımız, Edirne Mimar Sinan Spor Salonu'nda Bulgaristan U17 Erkek Basketbol Takımı ile iki hazırlık maçı gerçekleştirdi. Bu karşılaşma, milli takımımızın Edirne kampındaki son maçı oldu ve oyuncularımız sahada üstün performans sergiledi.

Edirne kampını 12-14 Haziran tarihlerinde başarıyla tamamlayan milli takımımız, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milli takımımız, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında çeşitli taktik ve stratejiler üzerinde çalışarak turnuvaya en iyi şekilde hazırlanmayı amaçlıyor.

Kampın ardından milli takımımız, 29 Haziran - 7 Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası'na katılacak. Dünya Şampiyonası, oyuncularımız için uluslararası düzeyde kendilerini gösterme fırsatı sunacak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri bekleniyor.

Milli takımımızın Edirne kampı boyunca gösterdiği azim ve kararlılık, Dünya Şampiyonası'nda da devam edecek. Takımımıza bu önemli turnuvada başarılar diler, sporcularımıza üstün performanslar dileriz. Tüm basketbolseverleri milli takımımıza destek olmaya ve bu heyecan dolu mücadeleyi takip etmeye davet ediyoruz.