TÜRKİYE'NİN AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONLARI: ADAR YİĞİT VE TOSUN ÇAVUŞOĞLU

Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında, Türkiye adına mücadele eden sporcularımız büyük başarı elde etti. Edirne TOHM Sporcularımızdan Yasemin Adar Yiğit 76 kg'da Avrupa Şampiyonu olurken, Buse Tosun Çavuşoğlu da 68 kg'da Avrupa Şampiyonu unvanını kazandı.

Yasemin Adar Yiğit ve Buse Tosun Çavuşoğlu Altın Kürsüde!

Türk güreşinin gurur kaynaklarından Yasemin Adar Yiğit ve Buse Tosun Çavuşoğlu, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. 76 kg'da mücadele eden Yasemin Adar Yiğit, gösterdiği üstün performansla Avrupa Şampiyonu unvanını elde ederken, 68 kg'da ter döken Buse Tosun Çavuşoğlu da altın madalyayı boynuna geçirdi.

Evin Demirhan Yavuz'dan Gümüş Madalya

Şampiyonada 50 kg'da mücadele eden bir diğer TOHM sporcumuz Evin Demirhan Yavuz, gösterdiği başarılı performansla Avrupa ikincisi unvanını elde etti ve gümüş madalyayı ülkemize kazandırdı.

Tebrikler Sporcularımıza ve Emeği Geçen Herkese!

Ülkemizi uluslararası platformlarda başarıyla temsil eden Yasemin Adar Yiğit, Buse Tosun Çavuşoğlu ve Evin Demirhan Yavuz'u gönülden tebrik ediyoruz. Bu büyük başarıda emeği geçen antrenörlerimiz ve destek veren herkesi de tebrik ediyor, sporcularımıza gelecek müsabakalarda başarılar diliyoruz.