MODERN PENTATLON ADAY HAKEM KURS KAYITLARI BAŞLADI

01.12.2023

 Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, 16-17 Aralık 2023 tarihlerinde ‘Aday Hakem Kursu’ düzenleyecek. Online olarak yapılacak kursa katılacak hakemler, kayıtlarını 15 Aralık 2023 saat 17.00’a kadar federasyon web sitesinde yer alan Müsabaka Yönetim Sistemi (MYS) sekmesinde bulunan Hakem Kayıt Sistemi üzerinden yapabilecek

 

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF), 16-17 Aralık 2023 tarihlerinde ‘Modern Pentatlon Aday Hakem Kursu’ düzenliyor. En az lise ve dengi okuldan mezun olan ve 18 yaşından büyük olan katılımcılara açık olacak hakem kursu, çevrimiçi (online) olarak yapılacak. İki gün sürecek eğitimler, TMPF Merkez Hakem Kurulu Başkanı İrfan Arguz, TMPF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mehmet Öztürk ve TMPF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Anibal Yazıcı tarafından verilecek.

 

Online Aday Hakem Kursu’nun ilk gününde; ‘Giriş ve Hakem Kurs Prensiplerinin Anlatımı’, ‘Modern Pentatlonun Tanımı’, ‘Federasyon Başkanı Seçimi ve Görevleri’, ‘TMPF İl Temsilcisi Seçimi ve Görevleri’, ‘Hakem Statüleri ve Kategorileri’, ‘Hakemlerin Görev ve Sorumlulukları 1-2’, ‘Yüzme Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Laser Run Kuralları ve Puanlama Sistemleri’ başlıklarına yönelik eğitim verilecek.

 

Kursun ikinci günü ise, ‘Eskrim Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Binicilik Kuralları ve Puanlama Sistemleri’, ‘Engel Parkuru Yarışma Kuralları’, Engel Parkuru Puanlama Sistemi’, ‘Masterlar Etkinlik Kuralları’, ‘Okul Biatlonu Yarışma Kuralları’ ve ‘Genel Değerlendirme’ başlıkları üzerinden eğitim verilecek. Kursun ardından yapılacak online sınavdan 100 puan üzerinden en az 70 puan alanlar, kursu başarılı olarak bitirmiş sayılacak.

 

Online olarak yapılacak kursa katılacak hakemler, kayıtlarını 15 Aralık 2023 saat 17.00’a kadar federasyon web sitesinde yer alan Müsabaka Yönetim Sistemi (MYS) sekmesinde bulunan Hakem Kayıt Sistemi üzerinden yapabilecek.

 

Modern Pentatlon Online Aday Hakem Kursu’na başvuru koşulları ve Online Aday Hakem Kursu Ders Programı’na aşağıdaki belgelere tıklayarak ulaşabilirsiniz…

 

Modern-Pentatlon-Aday-Hakem-Kursu-Basvuru-Sartlari.docx

Modern-Pentatlon-Aday-Hakem-Kursu-Programi.docx