2020-2021 Dönemi Okul Sporları Online Satranç İl Seçmeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatı ile 81 ilde eş zamanlı olarak icra edildi. Bakanlığın kararı ile chess.com platformu ile online olarak düzenlenen ve 10 farklı kategoride gerçekleştirilen  müsabakalar  oynanan maçlar ile tamamlandı.

Edirne ilinden toplam 728 öğrencinin kayıt yaptırdığı etkinlikte, Edirne, iller bazında toplam en fazla katılımın olduğu beşinci il, nüfusa oranla katılım sayısına göre de en fazla katılımın olduğu birinci il unvanını elde etmiştir.

Covid-19 pandemi sürecinde okul çağındaki sporcularımızın evde kaldıkları zaman dilimini en güzel şekilde değerlendirmeleri, satranç sporunu icra etmeleri için düzenlenmesi planlanan Okul Sporları Online Satranç Turnuvaları hem okullar hem de öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Yarışmaya katılan ve turnuvayı tamamlayarak final sıralamada yer alan sporcuların % 10’u yarıfinal müsabakalarında illerini temsil etmeye hak kazandılar. Kategorisinde final sıralamaya göre ilk üç dereceyi elde eden sporcular madalya, kategorisinde en iyi puanlı 3 öğrencisinin toplam puanları gereği ilk üçe giren okullar kupa almaya hak kazandılar.

Pandemi kuralları çerçevesinde dereceye giren sporculara madalya ve kupaları İl Müdürümüz Selim AK tarafından takdim edildi.

Dereceye giren okullarımız;  Gençler Açık Erkek-1.Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi, 2.Özel Edirne Ted Koleji Anadolu Lisesi, 3.Özel Edirne Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Gençler Kız-1. İlhami Ertem Anadolu Lisesi, 2. Özel Edirne Ted Koleji Anadolu Lisesi, Küçükler Açık Erkek-1.Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 2.Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu, 3.Özel Edirne Ted Ortaokulu, Küçükler Kız-1.Özel Edirne Ted Ortaokulu, 2. Gaziosmanpaşa Ortaokulu, 3.Atatürk Ortaokulu, Minikler A Açık Erkek-1. Özel Bahçeşehir İlkokulu, 2.Özel Filiz İlkokulu, 3. Özel Edirne Ted İlkokulu, Minikler Kız A-1.Özel Edirne Ted Koleji, 2. 75.Yıl İlkokulu, 3.Özel Filiz İlkokulu,   Minikler B Açık Erkek, 1.Plevne İlkokulu, 2.Trakya Birlik İlkokulu, 3.Özel Filiz İlkokulu, Minikler B Kız, 1.Trakya Birlik İlkokulu, Özel Filiz İlkokulu, 3. Özel Edirne Ted İlkokulu, Yıldızlar Açık, 1.Rasim Ergene Ortaokulu, 2.Özel Edirne Ted Ortaokulu, 3.Özel Keşan Doğru Cevap Ortaokulu, Yıldızlar Kız- Gaziosmanpaşa Ortaokulu, 2. Şehit Engin Şahin Ortaokulu, 3.Özel Edirne Ted Ortaokulu.