Cumhurbaşkanlığımızın 100 Günlük İcraat Programı çerçevesinde" düzenlenen Deneyap Teknoloji Atölyesi'nin kurulduğu şehirlerden biri olan Edirne'de, 168 genç yaptıkları tasarımları Robotik-Kodlama Proje Şenliği ile sergiledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının  ortak çalışması sonucu kurulan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Edirne Gençlik Merkezi'nde hizmet veren Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde 14 hafta süren robotik kodlama eğitimi sona erdi.

Atölyede tasarım üretim ve robotik kodlama gibi alanlarda eğitim alan öğrenciler, Edirne Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda düzenlenen proje şenliğinde takımlar halinde çalışmalarını sergileyip, tasarladıkları robotlarla matlar üzerinde belirlenen görevleri tamamlamaya çalıştı.

 Robotik kodlama eğitimi alan ortaokul ve lise grubu öğrencilerinin oluşturduğu takımlar, kendilerine tanınan süre içerisinde belirlenen parkurda heyecanlı saniyeler geçirdi.

Yapılan değerlendirmeler sonucu ortaokullar arasında "The Last Code", liselerde ise "ROAD ANGELS" isimli takımlar birinci geldi.

Programa Edirne Gençlik Merkezi Müdürü Zekeriya Bayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Edirne İl Müdür V. Ahmet Alagöz ve öğrenci yakınları katıldı.

Turnuva sonunda madalya kazanan küçük mucitler sevinçlerini şampiyonaya yoğun ilgi gösteren  aileleriyle paylaştı.