Allahuekber Dağları'nın Kardelen çiçekleri, Sarıkamış Şehitlerimiz Yürüyüşle Anıldı

Şehadetlerinin 103. yılında; Allahuekber Dağları'nın kardelen çiçekleri, Sarıkamış Şehitlerimiz Edirne'de düzenlenen yürüyüşle anıldı.

7 OCAK 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Şehadetlerinin 103. yılında; Allahuekber Dağları'nın kardelen çiçekleri,   Sarıkamış Şehitlerimiz   Edirne'de düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Edirne  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü önünde Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran ve daire müdürleriyle öğrencilerden oluşan kalabalık, yaklaşık 5 kilometre yürüyerek Atatürk Anıtı'na geldi. Atatürk Bulvarı'na ay- yıldızlı atkı ve berelerle çıkan grup, ellerinde 'Gençlik şühedanın izinde, Sarıkamış' yazılı pankart taşıdı.

Atatürk Anıtı’nda Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür vekili Zekeriya Bayrak, Sarıkamış'ın şanlı tarihin hüzünlü bir yaprağı olduğunu ifade ederek, "Tarihimizde nice zaferlerle gururlandığımız gibi hüzünle yad ettiğimiz zamanlarda olmuştur. Sarıkamış hüzünlü bir yanımızdır. Yüreğimizin derinliklerinde hissettiğimiz acımızdır. bu hüzünlerin bir daha yaşanmaması için alınacak dersler, yapılacak işler vardır. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta, Kurutuluş Savaşı'nda, 15 Temmuz'da olduğu gibi ülke dara düştüğünde 'Biz buradayız, bu ülkenin teminatıyız' diyen gençlerimiz var" diye konuştu.

Edirne Müftülüğü duahanı tarafından Sarıkamış şehitleri için dua okurken, kapanış programında Edirne Kızılay Şubesince katılanlara sıcak çorba dağıtıldı.