İl Müdürümüz Serhat OCAK'ın 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Temennisi

Sokaklara dökülen çocuk, genç, yaşlı, kadın erkek milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

15 TEMMUZ 2017

Milletimizin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin  bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen çocuk, genç, yaşlı, kadın erkek  milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.Asım'ın nesli, devasa tankların üzerine gözlerini karartıp o gün yürümüştür.

Asım'ın nesli diyordum ya...Nesilmiş gerçek:

İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.

15 Temmuz darbe girişiminde milletimiz vatana ve millete olan bağlılığının bir kere daha göstermiş ve tarih tekerrür etmiştir.Vatan hainleri büyük bir zaferle bertaraf edilmiştir.

15 Temmuz 2016 gecesinde, o kanlı gecede milletimiz dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmamış; el ele vermiştir.Milletimiz o gece tek amacı; vatan, bağımsızlık ve demokrasidir.Bize düşen; vatan, millet, bayrak ve din sevgisini yaşayarak vatanımıza ve milletimize hizmet etmektir.

Şunu unutmamak gerekir ki tüm dünya, milletimizin bu gözü karalığını vatana olan sevgisini canlı olarak izlemiş, vatanımız uğruna binlerce şehit veren milletimiz gerektiği zaman yine  canını seve seve vereceğini ispatlamıştır.

Şüheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar.....

O rükü olmasa dünyada eğilmez başlar

Kurtuluş Savaşı'nda emperyalizme  karşı duruş, yedi düvele meydan okuyuş nasıl  diğer milletlerce örnek alındıysa bu darbe girişimine olan karşı duruş da diğer milletlere örnek olacaktır.

Bizler milletimizi aydınlık geleceğe götürecek rotada gecenin karanlığından hiç bir zaman yılmayacağız. Devlet büyüklerimizin ve halkımızın kahramanca mücadelesi ve direnişiyle demokrasimiz korunmaya devam edecektir.Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz gecesi tarihimize adlarını altın harflerle yazdırmış olan  bütün şehitlerimizi ve onların nezdinde tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.