Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,   Gençlik Haftası spor etkinlikleri  hafta boyu çeşitli branşlarda yapılan turnuvalarla  ve etkinliklerle sona erdi.

Her sene kutlamalar eşliğinde gerçekleştirilen  Gençlik Haftası, İl Müdürlüğü Spor Salonlarında hafta içerisinde Futbol, Voleybol, Satranç, Basketbol, Tenis, Masa Tenisi, Atletizm, Bisiklet, Bilardo  gibi  çeşitli branşlarda yapılan müsabakaların ardından tamamlandı.

19 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri   İl Müdürlüğümüz tarafından  Edirne Valisi Sayın Ekrem Canalp' in katılımı ile Saraçlar Caddesinde devam etti. Saraçlar Caddesi’nde, satranç, basketbol, voleybol, jimnastik, tenis, boks gibi çeşitli sporlarının yapıldığı alanlar oluşturuldu. Etkinlikler arasında,   oyunlar da yer alırken çeşitli spor dallarının tanıtımı ile çocuklar gençler gönüllerince bayramlarını kutladı. Gençler unutulmaz anlar yaşadı.

Şenlik kapsamında Sahne Gösterisi olarak  Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Moldova ve Bosna Hersek’ten gelen ekipler caddede kurulan sahnede halk oyunları gösterileri sergiledi.

 Öte yandan etkinlikler kapsamında 81 il ve 22 ülkede eş zamanlı olarak Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile milli mücadelenin 100’üncü yılını anmak adına ’Atabarı’ oyunu oynandı.